Nezavírám oči, jsem to já

Kamera, klapka, jedem…Tentokrát s Andílkem na nervy

Hned v úvodu bych ráda uvedla, že mám štěstí. Štěstí hlavně proto, že každá z holek je úplně jiná. Protože při představě, že by naše Danielka byla ještě v jednom vydání, tak mám obavu, že bych si prohnala kulku hlavou. Je to prostě osobnost…ANDÍLEK NA NERVY.

Náš anděl není jen tak nějaký oříšek. Je to ořech. Na pohled krásný, ale je potřeba si dávat pozor, ať si na něm nevylámete zuby. Mám pocit, že se doposavad řídí dle pro ní jasného kréda : ,,Chci, budu mít, mám!“

Někdy anděl, jindy ďábel

A protože jsem milující matka, tak i teď se pustím do mírného výčtu vlastností ANDÍLKA NA NERVY.

  • CÍLEVĚDOMOST Tak to je přesná definice Daniely. Ta je cílevědomá až to bolí. Přesně ví, co chce. Ví kdy, ví proč a hlavně ví, že to musí být podle toho, jak si přeje. Je pravda, že dokáže připustit námitky. Ale pouze svoje, nikoliv Vaše. Vy při střetu s jejími argumenty máte v zásadě jediné právo. Mlčet.
  • FINANČNÍ GRAMOTNOST Tento anděl ví, jak zacházet s finančními prostředky. V zásadě se řídí heslem, že peníze jsou oběživo. Ty její kolem proběhnou takovou závratnou rychlostí, že už druhý den nemá ponětí o jejich původní existenci. Má dáti = dal. Vy dáváte, ona bez většího úsilí posílá dále do finančního koloběhu.
  • LÁSKYPLNOST To, jaký má báječný vztah ke své mladší sestře je ukázkové. Až se mi zdá, že zastává názor: ,,Zbiju si jí sama a urážet jí taky můžu jen já!“ Ale pokud se Evě něco stane, je okamžitě nejstarostlivější člověk. Samozřejmostí je, že to ale nikdy nepřizná. Ani si to nepřipustí.
  • GENIALITA Ač je andílek ještě mládě, tak lze tvrdit, že všude byla. Všechno zná a všemu rozumí. Vaše rady už ze zásady nepotřebuje, nejsou pro ni nijak užitečné. Pokud je nějakým způsobem donucena poslouchat váš usilovný monolog, nasadí obvykle výraz, kterým jasně a zřetelně naznačí, že takto inteligentní dítě přece nemůže mít tak průměrného rodiče. V ten moment, v rámci její bezpečnosti, doporučuji opustit místnost. Jinak pocítíte silné nutkání ke zredukování stavu dětí.
  • HODINOVÝ ŘEČNÍK Daniela. Daniela mluví. Mluví pořád. O čem? O všem! Dokáže dlouhé minuty drnčet dokola své nekončící příběhy. Ruku v ruce s její obratnou výřečností jde četnost jejího výskytu. Je všude. Když je takříkajíc v kondici, mám až strach otevřít ledničku, jestli tam na ní čirou náhodou nenarazím.
  • CITLIVOST Tento anděl překypuje citlivostí. Rozdává jí na všechny strany. Obzvlášť ráda si ale značnou část nechává sama pro sebe. Není bolest, jako bolest. Neexistuje úraz, jako úraz. Danielka má vždy speciální diagnózu. Speciální průběh nemoci. A co je hlavní, doktora většinou nepotřebuje. Sama si dokáže určit zdravotní problém, jeho příčinu, intenzitu bolesti, průběh a možnosti léčby. A pouhým mrknutím oka vyhodnotit, že míra její bolesti je v žebříčku těch nejbolestivějších věcí na samém vrcholu.

Jak už jsem psala na začátku, každá z holek je jiná. Daniela je živel. Tajfun, nebo jiná přírodní katastrofa. Jen s tím rozdílem, že nebere domy, auta, lidské životy. Ale je pravdou, že spoušť dokáže zanechat parádní. Ve vaší hlavě!

Nic to ale nemění na tom, že je VÝJIMEČNÁ. Můžu se na ní vždy spolehnout. Je neuvěřitelně přesná. Ještě se mi nestalo, že by zaváhala. Tak rychle, jak mne dokáže vytočit, to neumí nikdo jiný. A zároveň mne bez většího snažení vyvede ze špatné nálady. Umí vnímat a prožívat způsobem, který je pro mne ojedinělý. To proto, že ona sama je ojedinělá.

Společně s ní máme dny krásné, i ty horší. Ale to je v životě důležité. Každá mince má dvě strany a já vím, že ať na Danielu hledím z jakékoliv strany, vždycky bude krásná. Že se na sebe můžeme spolehnout. Já tu budu vždy pro ni a ona tu bude pro mne. VŽDY! I když to někdy nebude lehké…

S ANDÍLKEM NA NERVY…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS
Follow by Email
Instagram