Nezavírám oči, jsem to já

Jak vydržet syndrom zvaný PMS?

Známe to asi každá. Někdo více, někdo méně a kdo nezná, nejspíš ho brzo pozná. PMS, jinak nazývaný premenstruační syndrom. Jedna zkratka, dvě slova a toliko radosti každý měsíc. To je PMS.

Nikdy dřív jsem ho neměla, nebo jsem o něm nevěděla. Ale jak jsem starší, tak to je takový VĚČNÝ SPOLEČNÍK začátku každé menstruace. Ale že bych o jeho společnost stála, tak to se říct nedá.

Každá rada drahá

Je tolik rad, doporučení co dělat, co nedělat. Ale ruku na srdce, kolik z nich na vás, když je to nejvíc potřeba, zabírá? Každý měsíc to je stejné. V konečném důsledku nám naše ženské problémy netrvají třeba týden, ale 14 dnů.

Nemyslím teď konkrétně bolesti, i když taky stojí za to. Mám na mysli NÁLADY. EMOCE. POCITY. Zjištění, že nevíte, jestli máte nejdřív přizabít partnera, děti a nebo sebe! Že nám je v jeden moment do pláče a v ten další nevíte co VÁS ŠTVE VÍC.

Vím o tom. Dokonale si uvědomuji, že PMS už je tu. Opakuju si, hlavně klid, přeci už to znáš, nenech se vytočit. Ale ono to nejde. Pak jako když mi zase přepne zpět na labilní mód a jedeme si další vlnu. A nejhorší je stav, když už lezu sama sobě na nervy, to je konečná – pro mne i celou rodinu.

Jak z toho ven?

Máte nějakou zaručeně nezaručenou radu? Na co myslet, když je zle? Čím podpořit myšlení, organismus, co vám pomáhá holky? Mně nic. Jdu si heslem PROŽÍT, PŘEŽÍT, VYDRŽET! Takže budu určitě ráda, za každou dobře mířenou radu a zkušenost.

A když myslím každou, tak každou. Pokud dočetl až do konce někdo z naších drsnějších poloviček, tak mne zajímá i váš názor pánové, jak to probíhá u vašich něžných poloviček a jak to snášíte?

Já mám pro vás taky jednu radu. Pokud vidíte, že partnerka se zrovna zmítá množstvím emocí, určitě si odpusťte otázku ,, To už to máš zase dostat? Já jen že jsi taková podrážděná.“ V tu chvíli jste totiž odjistili granát. UTÍKEJTE! Je jedno kam. Utíkejte! Ale samozřejmě se nejdřív nezapomeňte zeptat, jestli můžete. Přeci jen nemůžete vědět, co se nám zase honí v hlavě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS
Follow by Email
Instagram