Nezavírám oči, jsem to já

Někdy nám nezbývá nic jiného, než si položit otázku – PROČ zrovna já?

Tuto otázku si pokládám poměrně často, hlavně od jisté doby. Proč já, proč my, proč se stalo to co se stalo…ale ano, nic už se nedá dělat.
Nejhorší je najít důvod pokračovat dál. I když důvod je samozřejmý,

mé DCERY,

to je hlavní důvod.
Proč je to ale tak těžké, i když je to samozřejmé?
Kolikrát jsem si to řekla, a přitom jsem věděla, že ta samá otázka se bude stále opakovat?
Ta jistota reality, to je proč je to těžké. Realita každého nového rána, každého dne, každé noci a strach, že to co je, už se nezmění, ta definitivnost tohoto slova…
Co je vlastně definitivní…? Smrt…a přesně ta my ukázala, jak je mocná…

„Jsme-li, není smrti, je-li smrt, nejsme.“ Epikúros

Co dělá člověka spokojeným?

Proč…kolikrát řekneme toto slovo, kolikrát ho slyšíme, kolikrát na něj nedokážeme najít odpověď. A když si myslíme, že jsme ji našli, nejsme s ní spokojení. Mám otázku, co je vlastně zárukou spokojenosti?

  • zdraví
  • láska
  • peníze
  • rodina
  • ………..

A co když něco z toho není? Už nejsme spokojení? Nebo jsme, protože ten zbytek nahradí to, co nám zrovna chybí? Dá se vůbec něco z toho nahradit?

Možná když budeme znát odpověď na tuto otázku, tak se přestaneme ptát…proč?

https://www.luciepas.cz/co-je-dulezite-pro-stastny-zivot/

Ale nikdy nebudeme znát odpověď pokud o něco nepřijdeme. Říká se, nikdy neříkej nikdy, ale v tomto směru si myslím, že je slovo nikdy na místě. Nikdy jsem si nemyslela, že mne něco takového potká, jsou situace na které vás nikdo nemůže připravit, musíme se s nimi poprat jak nejlépe dokážeme.

Často jsem slyšela větu

Chce to čas…čas všechno zahojí...

Čas je dlouhý, čas hojí rány, bohužel to hojení ran velmi dlouho trvá a některé rány nezahojí, ani se to nedá. Sice je zmírní, to je pravda, ale pořád budou bolestivé a budou se nám často připomínat. Čas je vzácný, je důležité si užívat každého nového dne, ale jak…? Jak když Vás sžírá něco uvnitř a ani ten čas tolik nepomáhá. Je totiž relativní, každý ho ať chce nebo nechce vnímá jinak.

Každému z vás přeji, ať ten čas máte krásný a i když je to otřepaná fráze, ať ho užíváte co nejlépe dokážete, protože nikdy nevíte kdy se vám může obrátit život naruby a vám pak nezbyde nic jiného než se zeptat

PROČ ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS
Follow by Email
Instagram