Nezavírám oči, jsem to já

Pánové, zbystřete! Co si žena opravdu myslí, když vám něco říká?

Ženy – bytosti milé, něžné, křehké. Říkáte si, čím by ony mohly přivádět své partnery do víru větných emocí? Dokážou to vůbec? Dokážou! Co žena, to slovní perla. V rámci debaty tváří v tvář muži dokáže zaperlit tak, že dozvuky jsou dlouhodobě patrné.

Protože při slovních přestřelkách není ani tak podstatné, co si myslí muž, ale co chce slyšet žena, tak dnes zabrousíme mezi oba tyto tábory. Muž to vidí jednoduše. Otázka = jednoduchá odpověď. Žena to vidí poněkud květnatěji. Nejenom že musí položit otázku. Musí promyslet věrohodnost odpovědi a ještě sama sobě uspokojivě odpovědět.

10 větných perel ženy

1) MILUJEŠ MĚ?

Začínáme hned jednou z obligátních otázek žen. No dobrá. Když nevím, tak se prostě zeptám. Otázkou zůstává, co žena čeká za odpověď. Těžko jí muž odpoví, že jí nemiluje.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Dlouho jsem od tebe neslyšela nic romantického, tak s tím koukej fofrem něco udělat.

2) NEJSEM TLUSTÁ?

Otázka za 10 bodů. Já se ptám, ty odpovídáš. A zkus si říct něco, co se mi nebude líbit. Je zřejmé, že kdyby zazněla kladná odpověď, tak by co nevidět došlo k vyhynutí mužského druhu.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Co vidíš ty, je mi jedno, ale koukej mi říct, že jsem jak laňka.

Když už ženu neposloucháte, je lepší to alespoň předstírat.

3) KDE JSI BYL?

Jednoduchá otázka. Pro muže není příjemná, ale vidí v ní relativně lehkou odpověď. Její lehkost zpravidla není ženou uznána, proto zákonitě musí následovat změť doplňujících podotázek, kterými se žena dopátrá tam, kam potřebuje.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Je jedno kde jsi byl. Pokud to nebyla práce, obchod nebo revír, který máš povolený, tak si buď jistý, že tam už nepůjdeš.

4) KDY PŘIJDEŠ?

Muž by zajisté rád odpověděl, že přijde až sám uzná za vhodné. Samozřejmě, je to jeho volba. Nicméně ne v rovnici , kterou vidí partnerka.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Při výčtu všech nutností, které musíš při příchodu udělat, si ještě rád rozmyslíš, jestli vůbec někam půjdeš.

5) KAM KOUKÁŠ?

Žena je špión. Dokáže předvídat a vypátrat i to, co se ještě ani nestalo. Proto není divu, že jakýkoliv pohled partnera mimo vyhraněnou zónu je bedlivě prozkoumán. Není důležité, jak muž reaguje. Žena sama nejlíp ví, kterým směrem se rozběhl jeho pohled.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Už zase kouká na nějakou jinou ženskou! Co na ní vidí? Proč na ní kouká? Počkej doma!

Žena je špión. Kolikrát ví i to, co vy si ani nemyslíte.

6) MŮŽU SI PŮJČIT AUTO?

Pro muže je jeho plechové přibližovadlo něco jako smysl života. Jako neživé dítě, které má ale velmi živou duši. A hlavně hodnotu. Proto při představě, že ho má svěřit do jiných rukou, tak to se rovná hororovému zážitku v prvním dějství. Ale co mu zbývá, protože…

JAK TO VIDÍ ŽENA: Beru si auto, ahoj!

7) UDĚLEJ SI TO SÁM!

Nátlaková akce. Asi někdo zlobil. To je fáze, kterou zažilo už mnoho mužů. Vesměs jde o promyšlenou taktiku ženy. Cílem je partnerovi ukázat, že bez ní je ztracený, a aby jako bonus uznal, že ona měla pravdu.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Tak když je tak geniální, tak si přece zvládne sám vyprat, vyžehlit, uvařit, postarat se o děti, vyvenčit psa, uklidit. Už při hledání pračky se mi přijde omluvit.

8) POJEDEŠ SE MNOU NAKOUPIT?

Muž může reagovat podle svého momentálního stavu naladěnosti. Může to zkusit. Ale když odmítne, je automaticky spuštěna slovní lavina, která má za cíl mu vysvětlit, že pojede, i kdyby se mu sebevíc nechtělo.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Jedeme nakoupit!

9) UVAŘILA JSEM TI TVÉ OBLÍBENÉ JÍDLO.

Tuším, že to je jediná z uvedených vět, u kterých muž zpozorní. Něco se děje. Něco není dobře. Téměř okamžitě začne projevovat silný zájem o stav materiálních požitků celé domácnosti.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Ach jo, já jsem si říkala jestli na té křižovatce není přednost zprava!

10) TICHO

Některým pánům ticho nevadí. Právě naopak. Mají možnost v klidu dělat činnosti, které si ho přímo vyžadují. Ale v přítomnosti ženy dorůstá ticho do téměř hmotných rozměrů. Sem bouchnu, s tím praštím, to zesílím. Hlavně aby věděl, že mě má doma.

JAK TO VIDÍ ŽENA: Já mu ukážu! Budu trucovat a on si uvědomí, co udělal špatně.

Není jednoduché udržet oba tábory ve vzájemné symbióze. Občas někde něco skřípne, vrzne, odlomí se. Jen je důležité dávat pozor, aby nedošlo k trvalému poškození. Slepované věci špatně drží pohromadě.

Proto se vzájemně čas od času pochvalte, protože každý je rád chválený. Ač to není lehké, nemarněte čas nepodstatnými maličkostmi, které nikomu na štěstí nepřidají. Říkejte si, co pro sebe znamenáte a najděte si chvilku na to pomyslné a důležité slovní spojení, které má nedocenitelnou hodnotu…

MILUJI TĚ…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS
Follow by Email
Instagram