Nezavírám oči, jsem to já

Karanténní líbánky…dokud nás smrt nerozdělí

V bohatství i chudobě, v dobrém i ve zlém…v KARANTÉNĚ. Možná nikdy nebyla tato slova tak výstižná jako v této době. A není nikterak podstatné, zda máte svůj vztah zpečetěný manželským papírem.

Všichni bez rozdílu jsme nyní nedobrovolnými účastníky domácího vězení. Samozřejmě, toto všechno je nutné VYDRŽET pro vysněné ukončení celé této nepříjemnosti, ale mnohdy je to nad naše síly. Musíme se zuby nehty držet lodi, u které nikdy nemůžeme vědět, jestli se náhodou nepotopí.

Partnerský VZTAH. Ten teď prochází nejspíš jednou z nejtěžších zkoušek. Povětšinou nejsme zvyklí trávit veškerý čas pohromadě. Teď nám ale nic jiného nezbývá. To, co nám některým dříve možná chybělo, se nám teď dokonale splnilo. Toho, čeho jsme možná měli málo, nyní máme přemíru.

Začátky jsou asi ve většině rodin s dostatkem vzájemné společnosti příjemné. Ale čím se společný čas prodlužuje, tak nám to mnohdy začíná lézt na mozek. Jak se z toho nezbláznit? Jak to celé ustát v původním partnerském tandemu?

Vzhledem k tomu, že není předem daný recept na harmonický vztah a vše záleží na každém jednotlivci, tak neexistuje ani žádná praktická rada, jak TO teď společně přežít. Ale můžeme zkusit najít malou pěšinku příjemnosti, která nám možná dopomůže ke kýženému cíli.

Sólo partnerská pěšinka

Chápu, nemáme neomezené možnosti jak se zabavit. Vše děláme společně, protože prostě musíme. Málokdo má hlášeno trvalé bydliště v malebné vile, která nám poskytuje dostatečně velký prostor pro šanci se tam nepotkat. Přesto občasná odluka je nezbytností. Musíme mít sem tam možnost nabrat dech a mít čas jen pro SEBE. Jinak nám začne být doma opravdu těsno a začne nám hrozit, že ponorková nemoc, kterou začínáme pociťovat, bude mít krajně nepříjemné následky.

Proto neváhejte svou milovanou polovičku kamkoliv poslat, ale myslete na to, že místo musí mít jasně dané cílové určení. Takže se navzájem pošlete například…například se psem.

Televizní pěšina partnerů

Můžeme poděkovat dnešní pokrokové době, která nám dává možnost zásobit se obrovským množstvím natočených příběhů. Zde bych doporučila se zaměřit spíše na filmy s pozitivní tématikou, protože hororů máme kolem sebe dostatek. Opravdu je velmi důležité dbát zvýšené opatrnosti při výběru filmu a raději se vyhýbat těm, které mají nebezpečnou tématiku.

Takže raději vynechejte Čtyři vraždy stačí drahoušku, Psycho, Texaský masakr motorovou pilou, 3:15 Zemřeš nebo jiný podobně motivační název.

Pěšina do hlubin kuchtíkovy duše

Neuvěříte, jaké umí dělat jídlo divy. Svojí vůní a chutností dokáže spojovat generace. Tak proč toho nevyužít a nenechat se spojit společným vařením? Receptů se dá nelézt nepřeberné množství, tak když to vezmete postupně, můžete začít vařit pro celý regiment.

I zde bych zvolila jeden bezpečnostní dodatek. Je dobré se vyvarovat častých vzájemných rádoby dobře mířených rad co se týče kuchtíkovy kuchyně. V tento čas naše nervy hrají sólo pro přetržení a není dobré je pokoušet nepromyšlenými poznámkami. Berte v potaz, že kuchyň může v případě potřeby sloužit jako zbrojní sklad.

Čvičme v rytme po pěšině

Tam, kde je příjem, musí být i výdej. Takže neopomíjejte jeho důležitost a myslete i na svou tělesnou schránku, která v tyto dny začíná nabírat na objemnosti. Ve virtuálním světě najdeme spoustu motivačních tukových spalovačů, takže když je snaha a píle, můžete s partnerem zapracovat na úbytku následků kuchtíkovy duše.

Nejste příznivci namáhavého cvičení? Ani tak nemusíte propadat panice. Existují činnosti, při kterých spálíte dostatek kalorií, aniž se budete dřít pro Vás nepřirozenými cviky. Můžete se například? Například honit po domě.

Zametená partnerská pěšinka

Co takhle se zabavit prospěšnou činností a vrhnout se do společného úklidu? Vám to neuškodí a Vaší klecové domácnosti to zaručeně prospěje. Je pravda, že nejspíš s touto činností neuspějete u pánské polovičky, ale čím je pro nás všechny doba delší a nesnesitelnější, tak věřím, že i pánové rádi přiloží ruku k dílu.

Na pošramocenou psychiku může pomoci i občasné stěhování nábytku z jednoho místa na druhé. Je to takové 3v1. Unavíte sebe, unavíte partnera a Váš domov získá trochu jiné kouzlo. Lze aplikovat i opakovaně, ale pouze pokud máte chápavé sousedy.

Pěšina člověče nezlob se

Možná nyní je ten správný čas oprášit dávno zapomenuté praktiky dětských radostí. Vypnout televizi, účast na sociálních sítích a vrhnout se do víru kolotoče stolních her. Co takhle zahrát si karty, kostky, cokoliv, co udrží Vaší pozornost na určitý čas plně a příjemně zaměstnanou.

Kdo si hraje, nezlobí. Možná to v dnešní době není dlouhodobé řešení, ale i krátkodobá radost je teď důležitá. A pro ty, kdo se zlobí, nezapomeňte, že i hádka je čas strávený spolu.

Po pěšině bos

Společně myslete hlavně na vzájemné pochopení. Pokud vidíte, že partner Vás nechce poslouchat, tak nemluvte. Jestli potřebuje podržet, podržte ho. Potřebuje se zasmát, rozesmějte ho. Ani pro jednoho z Vás to není jednoduché, tak na sebe berte ohledy, které jsou teď potřeba více, než kdy jindy.

Mějte na paměti to, že nic se nesmí přehánět. A že pokud Vaše pochopení a vzájemná tolerance nebude dostatečná, tak se může jednoduše stát, že v budoucnu už nebude koho chápat. Ne každý vztah je tak pevný, že vydrží.

Možností, jak se zabavit, je určitě mnoho. Ale jak čas běží, tak i těm nejkreativnějším začínají docházet nápady na to, jak se zabavit a vydržet POHROMADĚ. Neustávající stres a obava z něčeho a ničeho zamává s každým partnerským soužitím.

Proto Vám přeji, ať následky nejsou tragické a ať je nakonec slyšet více svatebních zvonů, než pláče u následných rozvodů. Protože si uvědomíte, že jste právě prožili jednu z největších zkoušek v dobrém i ve zlém. A že ten, na koho se díváte, stál celou dobu po Vašem boku. I když je karanténa, i když nikdo neprožíváme právě líbánky. Ale jsme v tom společně…

Dokud nás smrt nerozdělí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS
Follow by Email
Instagram