Nezavírám oči, jsem to já

Poprosím znovu na scénu…Sluníčko osmitečné

A máme tady pokračování. Naše SLUNÍČKO OSMITEČNÉ nelení a stále ukazuje další a další vlastnosti, které jsou přesnou ukázkou její osobnosti. A věřte, že vývoj stále není u konce. Teď nevím, jestli hurá, a nebo bože chraň!

Vlastnosti, které měla už jako malá, se nijak nezměnily, spíš bych řekla, že se prohloubily. A samozřejmě nám vystrkují růžky další náležitosti její osobnosti.

Pohodářka každým coulem

Naše Evička, to je dílo. Mistrovské. Stále salámista, stále pohodářka, prostě mladá slečna s nadhledem. Nad vším. Nic jí nerozhází. Nikdo, nic a jak chci hlavně zdůraznit, nikdy. Dá se jí to závidět? No Evě možná ano, my s rodičovskou nálepkou jsme na tom hůř.

A protože maminky všechno většinou vidí tak nějak obšírněji a mají tendenci u vlastností dětí zveličovat, tak já se pokusím držet při zemi a uvedu jen mírný výčet aktuálních vlastností SLUNÍČKA OSMITEČNÉHO.

  • SEČTĚLOST To je krásná vlastnost. Ráda bych uvedla, že jí má po mně. Bohužel, nemá. U mne se čtecí vývoj zastavil během puberty. Evička zatím nad tímto démonem vítězí. Je schopná přečíst vše od etikety na pracím prášku až po knihu, která čítá přibližně 600 stránek. To druhé sice obnáší kruhy pod očima, protože není asi nic napínavějšího, než číst téměř každou noc do brzkého rána a simulovat světlušku s baterkou. Můžeme jen doufat, že jí to vydrží. Vydrž Evčo, vydrž!
  • OHLEDUPLNOST Naše sluníčko je téměř tiché, nenápadné a hlavně pokud podniknete patřičné kroky, téměř o něm nevíte. Když byla malá, stačilo obligátní nakrmit, přebalit a spát. Mnoho se toho nezměnilo. Teď stačí nakrmit, pustit wi-fi a modlit se, že do 2hodin do rána odpadne. Její ohled na naše soukromí je ukázkový.
  • ŠETŘIVOST O tomto tématu bych mohla napsat článek. Ale držme se plánu nezveličovat. Evička šetří. A tím nemyslím jen v ten den kdy dostane kapesné. Peníze si ukládá a neutrácí je za hlouposti. Ona je neutrácí absolutně za nic. Jen si představí, že by měla utratit něco ze svých finančních zásob a upadá do lehkých mdlob. Samozřejmě, že jako každá mladá dáma ráda nakupuje. Nejradši, když si doma zapomene peněženku a vás pak může pumpnout o další peníze, tento adrenalin má v oblibě nejvíc.
  • SMYSL PRO POŘÁDEK Tak přesně ten má vyvinutý bez jediné chybičky. Všechno, co má uklidit, nikdy není její. Nikdy to tam nedala, nikdy to neviděla, její to taky není. Kolikrát mám pocit, že neví, jestli se vůbec nachází ve svém pokoji.
  • VÝMLUVNOST Eva ráda vypráví. Když ji něco natolik zaujme a dokáže jí to utkvět v paměti, tak se ráda podělí o své poznatky. Svůj výklad pro zvýšení zajímavosti ještě doplní o úpornou gestikulaci rukou. Vyprávění a popis situace bývá v zásadě květnaté. Ale jen do jisté míry. Stačí otázka: ,,Co škola?“ A během okamžiku máte z detailního popisu jednoslovnou odpověď. ,,Dobrý!“ Konec debaty.
  • NESOUSTŘEDĚNOST Jak na co. Běžná situace našeho všedního i nevšedního dne. Evička dostane příkaz. Přesněji řečeno pokyn ke splnění úkolu. Většinou nedochází z její strany k okamžitému porozumění zadání. Obecně bych uvedla na pravou míru, že rozumí. Ale dělá, že nechápe. Má totiž naději, že po několika trefných otázkách to vzdám a udělám si to radši sama. Pokud mám výjimečně větší výdrž než Eva a dojde ke vzájemné shodě na požadavku, tak Evička pomalu vyrazí vstříc úkolu. Vyrazí, leč nedorazí. Pomyslným milníkem se stává zapnutá televize, pes, jídlo, všechno ostatní než má. A dílo je dokonáno. Jen ne to dílo, na které jsem jí poslala. To v rámci zájmu o všechno ostatní po cestě zapomněla. Takže vlastně soustředěností Eva oplývá. Jen na vše ostatní než má.

Evička je dokonale ukázkové stvoření. Je hodná, milá, oblíbená, a to hlavní, její kouzelný úsměv vás vždy absolutně odzbrojí. Dokáže myslet na přípravu do školy, na kamarády, na své povinnosti a přesto s úsměvem. Jako každý má i horší dny, ale to nevadí. O to lépe pak s ní dokážeme prožívat ty dny hezké.

Říká se, že každý je nahraditelný. Ona je ukázkou toho, že to není pravda. Nejde nahradit. Ničím. Nikým. NIKDY!

Je to naše SLUNÍČKO OSMITEČNÉ…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS
Follow by Email
Instagram